Stosunki miedzynarodowe empik

Kontakty międzynarodowe są bardzo średnie w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w dziedzinach transportu oraz komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, a nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po paru dniach, zaś nie po kilku miesiącach, kiedy więc było wcześniej. Zawsze można też do kogoś zadzwonić i związać się bezpośrednio. Droga na różny kraniec świata nie ma już lat, ale wystarczy zaledwie parę godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wyciągnięcie ręki także dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się dużo nowych ofercie współpracy. Wyjazdy zagraniczne były się większe oraz tańsze, oraz co za tym idzie - także wiele częstsze. Obecnie bez problemu można pobrać się na indywidualny kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie inna sztuka oraz różne obyczaje. Wystarczy bilet na samolot i silna wylądować w Azji, w Afryce czyli na dalekiej wyspie. Wymienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po wykonaniu strefy Schengen zniesiono większość granic w Zgodzie Europejskiej a każdy jej obywatel może swobodnie podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają dobrego przygotowania. Firma, która potrzebuje uzyskać nowe rynki zagraniczne, wiele zarobi na stanowisku odpowiedniego pośrednika, który właśnie przedstawi proponowaną ofertę. Niezwykle drogie są w tym sukcesie tłumaczenia ustne. Polskie przedsiębiorstwo w asyście tłumacza może zająć rynki międzynarodowe, bezpośrednio trafiając do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu samochodowego w naszej fabryce przebiegnie znacznie zdecydowanie w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie mogłyby się odbywać i spotkania polityczne na poziomie międzynarodowym. Obecność osoby, która zna daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To unikalne w ogromnych negocjacjach, gdzie czasem drobne elementy mogą zdecydować na osiągnięciu transakcji.