Dlugosc drogi ewakuacji w budynku biurowym

ProEngine Ultra

Każdy dom a jego miejsce, zgodnie z Prawem Ministra Infrastruktury z kwietnia 2002 roku, koniecznie musi posiadać instalację awaryjnego oświetlenia. Światło takie używane stanowi w wieżowcach na fakt nagłych braków dostawy energii elektrycznej, pożaru, czy nowych zdarzeń losowych. W relacji od źródeł zasilania oświetlenie to dajemy na: centralnie zasilane i rozproszone.

Odpowiednie oznakowanie dróg ewakuacyjnych i awaryjnego źródła światła, zapewnia bezpieczeństwo osobom stojącym lub opuszczającym pomieszczenia domu w którym dołączyło do utraty normalnego zasilania.

Urządzenia wprowadzane do oświetlania dróg ewakuacyjnych i awaryjne powinny spełniać niezbędne normy, żebym ich użycia odnosiło pożądany skutek. Oprawy takich źródeł światła przeprowadzane są z poliwęglanu i współpracują z akumulatorami. Godzina pracy takiego źródła światła zależy od modułu jaki zastał zainstalowany i włącza się w przedziale od 1 do 3 godzin. Innym wyjściem może stanowić zastosowanie oprawy rastrowej uczynionej z blachy i malowanej systemem proszkowym. Odbłyśniki powlekane są aluminium, i ich paraboliczny kształt zapewnia dobre oświetlenie. W wnętrzach o wielkiej kubaturze, podwyższonej wilgotności a mocniejszym zapyleniu, takich jak : hale produkcyjne, magazyny, tunele czy warsztaty, przydatne są oprawy świetlówkowe. Ich właściwością istnieje cięższa stopień szczelności IP.

Koniunktura budownictwa, a także nowe metody sprawiają, że żyją wymagania uzyskujące się oraz do modułów świetlnych. To broniło się powodem coraz wyższego zastosowania takich udogodnień jak lampy LED.

Oświetlenie awaryjne led, jest nie tylko energooszczędne, lecz i bardziej sprawne także liczy dłużysz okres gwarancyjny na ich proste działanie. Robi ono wszystkie kryterium oraz zaufania klientów, którzy dbają o właściwe wyposażenie budynku, zgodne z naszymi normami.